Herkese merhaba. Biliyorum siteyi çok ama çok ihmal ettim. 2013 yılının ilk aylarında ilk defa sizlerle tanışmış, siteye son yazılarımı da 2015 yılında eklemiştim. Bir çok kişi biliyordur ama yine de kısa bir özet geçmek istiyorum.

Bundan yaklaşık 4 yıl önce 130 kiloları görmüş, diyetisyenlerde deva aramış, hayatında daha önce hiç diyet yapmamış ve kibrit kutusu kadar peynirler ile yaşayamayacağını bilen ben; tesadüfen Dukan Diyeti ile tanıştım. Kısa bir süre sonra Dukan Diyeti Kitabı hakkında bilgi aldım, bir gecede okuyup bitirdim. Uzun uzun üzerine araştırmalar yaptım ama diyet yapmak için kendimi uzun uzun ikna etmedim. Ertesi gün alışveriş listemi hazırlayıp diyete girdim.


1 yıllık süreç zarfında tartı bu defa 100’leri değil artık 80’li sayıları gösteriyordu. Hayatım, kıyafetlerim, yaptığım her şey bir yıl içerisinde inanılmaz bir şekilde değişti. Dukan Diyeti ile kilo veren yüz binlerce insan var. Türkiye’de bu akımın öncülerinden birisi olmanın mutluluğundan ziyade; binlerce insanın “senden ilham aldık, senin sayende sağlığımıza tekrar kavuştuk” cümlesini söylemeleriydi. 2013-2015 yılları arasında vermiş olduğum kiloları çok güzel bir şekilde korudum. Spora devam ettim, ilk defa vücudumda kaslı bir yapıya sahip olabildim. Hatırlayanlar olacaktır, 2015 yılı içerisinde çok salgın bir şekilde yaşanan soğuk algınlığı hadisesi beni de vurmuştu. Aldığım grip ilaçları 2-3 ay kullanmama rağmen beni iyileştirmedi. Bu noktada artık antibiyotik kullanımı kaçınılmazdı. Bu durumda diyetten önce iyileşme ön plana çıktığından ilaç ve sürekli ek besinlerle direnci arttırmanın sonucunda iyileşmiş ancak 4 ay gibi kısa bir sürede 10 kiloyu artı hanesine yazmıştım.

Sorun olmaz veririm düşüncesiyle spora ve tabii ki diyete geri döndüm. Spor salonunun 2. gününde bacağımı, lifleri sakatladım. 7-8 ay bırakın koşmayı, yürürken bile neler yaşadım size anlatamam. Sonuç olarak 2016’nın kasım ayında tartı 112‘yi gösterdiği an tekrar sadık dostuma, yani Dukan’a sarıldım.

1 aylık süreç sonrasında 8.5 kilonun bünyeden atılmasıyla birlikte hedeflere daha kararlı, daha azimli ilerlemenin tadını yeniden aldım. Beni daha önce takip edenlerin “sen yine başaracaksın” sözleriyle de ciddi şekilde motive olarak diyetime devam ediyorum. Bu süreç zarfında sitemizi yeniledik, küçük bir fotoğraf stüdyosu oluşturduk. Daha önce denediğim ve yeni deneyeceğim birçok tarif hazırladım. Hepsini fotoğraflayıp, en ince detaylarına kadar yine sizlere burada aktarmaya devam edeceğim. 2017 Temmuz-Ağustos ayları gibi tekrar 90’a inmeyi hedefliyorum, umarım herkes olması gerektiği noktaya keyifli bir şekilde ulaşır.

Beni Facebook ve Instagram üzerinden de takip etmeyi unutmayın.

Sağlıkla kalın.