Dukan Diyeti’ne başlarken, herkesin yapması gereken ilk ve en önemli konu “Dukan Diyeti Testi”dir. Dukan Diyeti testinin nasıl yapılacağını 5 adımda sizlere açıklamaya çalıştım. Testi yaparken bir problem yaşarsanız ya da hata alırsanız yazının altında yer alan yorum bölümünden, yorumlarınızı iletebilirsiniz.

Eğer anlatım yardımcı olduysa, yazı başlığının yanındaki küçük kalp kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın! :)

Öncelikle, testi yapabilmek için www.dukandiet.com a girin

adim1

Testi yapmak için www.dukandiet.com a girdikten sonra: 1. Adımda ilk olarak “Calculate Now” butonuna tıklayarak, bu aşamayı geçin. Üst kısmı doldurmanıza gerek yok, daha sonra dolduracağız.

adim2

2. Adımda Adınızı, cinsiyetinizi, şuan kaç kilo olduğunuzu yazın. Kilonuzu yazarken yan taraftaki kutudan KG’ı seçmeniz gerekiyor. Daha sonra boyunuzu yazın, boyunuzu yazarken de CM’yi seçmelisiniz. Ardından doğum tarihinizi seçin. Ve 3. adıma geçin.

adim3

3. Adımda, Kaç kilo olmak istediğinizi, hedefinizi belirleyin. 3. adımda da kutucuklardan KG’ı seçmelisiniz. Hedefinizi belirledikten sonra, bugüne kadar en fazla kaç kilo olduğunuzu, en az kaç kilo olduğunuzu, ortalama kaç kilo olduğunuzu belirtin. Daha sonra ailenizde kilo alma eğilimi olup olmadığını cevaplayın.

adim4

4. Adımda, Bugüne kadar kaç defa diyet yaptığınızı ve kaç defa hamilelik geçirdiğinizi yanıtlayın. Ve sol bileğinizi sağ elinizin baş ve işaret parmaklarıyla kavrayarak ne kadar boşluk kalıp kalmadığını resimdeki gibi belirleyin.

adim5

5. Adımda, e-mail adresinizi ve şifrelerinizi yazdıktan sonra aşağıdaki kutucuğu işaretleyin ve Calculate butonuna basın.

adim6

Ve sonuç.

Attack: Atak evresi
Cruise: Seyir evresi
Consolidation ise güçlendirme evresi anlamına geliyor. Bu sürelerden diyeti ne kadar yapmanız gerektiğini öğrenmiş oluyorsunuz.