Hafta sonu olması sebebiyle, bugün biraz geç uyandım. İlk iş tartının başına geçip, ilk iki günün nasıl geçtiğini bir de tartıda görmekti.

Bugün çok mutluyum :) Tabii ki gidenlerin kilo olmadığını, ödem attığımı biliyorum ama tartı -3.3 kg gösteriyordu :) Hatta inanamayıp birkaç defa tekrar, tekrar tartıldım.

Pierre Dukan’ın kitabında da bahsettiği gibi, verilecek kilo miktarı fazla olanlar atak evresinde gerçekten de hızlı ve şaşırtıcı şekilde sonuçlar alabiliyormuş.

Gelelim bugünün kahvaltısına. Saat 11:00 gibi kahvaltımı yaptım. Canım inanılmaz şekilde tavada yumurta istedi. Ne kadar teflon tavanın zeminini zeytin yağı ile yağlamaya çalışsam da yumurtanın yapışacağını düşündüm. Bu nedenle alternatif pişirme yöntemlerine başvurdum :) Aslında rafadan yumurta gibi bir kıvamı var ama yulaf kepeği galetasını, yumurtanın sarısına batırıp yiyebildim. Amaçta buydu zaten! :)


fincan-yumurta

Bahsettiğim yönteme burada rastladım: http://wenderly.com/2012/05/11/darling-tea-cup-eggs/ Aynısını daha önce Simla hanım da yapmış, onun tarifi de çok hoş görünüyor: http://www.dukandiyetitariflerim.com/2012/05/fincanda-yumurta.html Fincanın içinde yumurta pişirmek bugüne kadar hiç aklıma gelmemişti. Porselen bir fincan kaptım ve ben de denedim. Sonuç nasıl mı? Mükemmel :)

Güncelleme (18:15) Bugün alışverişe gittim ve buzdolabımı tıka basa doldurdum. Dukan Diyeti, Atak Evresi Alışveriş Listesine göz atabilirsiniz. Alışverişten önce, saat 16:30 gibi öğle yemeği yedim. Bugün geç uyandığım için, öğünlerin saati de biraz geç oldu. Gerçi bir önemi yok ama olsun. Bir tavuk göğsünü doğradım ve kendi suyunda pişirdim. Aynı tavaya bir çay kaşığı kadar soğan ekledim. Tavuğun yanında yağsız yoğurt, lor peyniri ve bir bardak light kola ile öğle yemeğini gerçekleştirmiş oldum :)

tavuk-gogsu-

tavuk-ogle-yemegi

Akşam yemeğinde görüşmek üzere.

Güncelleme (20:30) Akşam yemeği için dün aldığım iki parça tavuk sarmayı, tavada kendi suyu ile yavaş yavaş pişirdim. Yaklaşık 15-20 dakika kadar pişti. Yanında yoğurt ile birlikte yedim. Yemekten sonra da üzerine çay içtim. Bugünü de bu şekilde bitirmiş oldum. Şu an, tıka basa doymuş durumdayım :) Gece acıkırsam, bir bardak yağsız süt içip yatmayı düşünüyorum.

tavuk-sarma

Yarın görüşmek üzere!