Merhaba, bugün diyetin 15, seyir evresinin ise 5. günü. Sabah tartıldığımda -500gram gittiğini gördüm. Dün saf protein günümdü, bugün protein-sebze günüm. Protein-sebze günlerinden sonra genelde +500 gram bir artış oluyor, yani tartıda 5 gün itibariyle pek değişen bir durum yok. Ancak bu normal bir durum, o yüzden moralimi bozmuyorum :)

Her neyse, kahvaltı bölümüne geçeyim. Sabah kahvaltımı saat 07:00‘de yaptım. Protein-sebze günlerini çok seviyorum. Kahvaltıda: menemen (2 domates, 2 biber, 1 yumurta), 1 dilim hindi füme, 1 adet salatalık, 1 adet light üçgen peynir ve lor peyniri vardı. Yanında çay ve light süt içtim. Yulaf kepeği hakkımı akşam kullanmayı düşünüyorum.


ps-kahvalti

Saat 12:00 gibi büyük bir fincan yağsız süt ile yapılmış kahve içtim. Öğle yemeğini de saat 14:00 gibi yaptım. Detayları biraz sonra ekleyeceğim.

(Güncelleme 18:45) Öğle yemeğini saat 14:50 gibi yedim. Marullu taco yaptım. Meksika mutfağına ait bir yemek ama tam olarak gerekli malzemelerim olmadığından, benimki biraz Türk usulü taco oldu. Acı konusunda eminim Meksika’da bu kadar acı olmuyordur, ben biraz acısını abarttım. Fakat tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki, 15 gündür yaptığım en lezzetli öğündü.

taco

Akşam yemeğinde görüşmek üzere :)

Güncelleme (22:00) Öğle yemeğinde yediğim taco son derece doyurucu bir menü oldu. Akşam yemeğini hafif tuttum bu yüzden. Akşam yemeğinde; Yulaf kepeği krebi, 5 adet ızgara köfte, 1 dilim hindi füme, yarım salatalık ve 1 küçük domates vardı.

aksam-yemegi
Fotoğrafı çektiğim zaman, köfteler pişiyordu :))

Yarın görüşmek üzere.