Diyete başlarken az da olsa kendimi tanıtmış, kaç kilo ile başladığımı ve diyeti ne kadar süre yapacağımdan bahsetmiştim. Aradan 103 gün geçti. O zamandan bugüne, www.dukanamca.com günde yaklaşık 1.000 kişinin ziyaret ettiği faydalı bir site haline geldi.

Yayınladığım yemek tariflerine, gün özetlerine, instagram, facebook ve twitter hesaplarına yaptığınız harika yorumlar benim bu diyete bu kadar sıkıca tutulmama sebep oldu. Asla kilo veremeyeceğimi veya başarılı olamayacağımı düşünmedim. Başta Dukan Diyeti Türkiye ekibi olmak üzere, ara sıra tariflerini kullandığım Simla hanıma (dukandiyetitariflerim.com), benimle bugün bu noktaya kadar gelen ve aramıza yeni katılan binlerce kişiye çok teşekkür ediyorum.

Diyete 1 Şubat 2013 tarihinde başladım. 129.9 yani 130 KG ile zor zayıflayan birisi olarak daha önce çok sayıda diyet, zayıflatma ilacı vs denedim. En büyük pişmanlığım kesinlikle bu diyete daha önce başlamamış olmamdı. Belki de 1 yıl önce başlamış olsam, şuan olduğum noktadan çok daha iyi bir noktada olabilirdim. Ancak bu da önemli değil, önemli olan karar verip başlamış olmamdı. 104. gün itibariyle tartıda 102.4 KG‘ı görmek ne kadar keyifli bir durum anlatamam. Hedefim: 90 KG Sadece neler hissettiğimi, diyeti uygulayan ve başaran arkadaşlar anlayacaktır. Yıllarca rahatlıkla alışveriş yapamadığım yerlerden, “bu beden büyük geldi, 1-2 beden küçüğü yok mu?” diyerek alışveriş yapmanın verdiği hazzı hiç bir şey vermeyecektir.


Kendimle ilgili bazı kişisel notlar vermek istiyorum. Öncelikle ismim Umut Candan. Boyum: 1.84, 24 yaşındayım. Diyete başlamadan önce mezun oldum. Endüstriyel tasarımcıyım. Bugüne kadar adımı ve fotoğraflarımı sizlerle paylaşmadım, bunların bazı kişisel sebepleri vardı. Ama en büyük sebebi de kendimi daha iyi hissedecek noktaya gelip, o zaman sizlerle fotoğrafları paylaşmak istememdi. Fotoğrafları sansürlemiyorum, çünkü saklayacak veya gizleyecek bir durum yok. Yaptığım işle, kendimle gurur duyuyorum.

Ve beklenen Önce – Sonra fotoğrafları: Bir not düşmek istiyorum. Normalde önce – sonra fotoğraflarını Mayıs ayı sonunda paylaşmayı planlamıştım. O nedenle “sonra” fotoğrafları bu yazı yazılmadan yaklaşık 10 gün önce çekilmiştir. Bundan sonra daha güncel fotoğrafları da paylaşacağım.

2l

Beni twitter’da takip etmek isteyenler:

hesabımı takip edebilirsiniz.

GÜNCELLEME 26.6.2013

dukan2

Diyete 98.6 kg ile devam ediyorum, 85’e kadar devam etmeyi düşünüyorum seyir evresine. Sonra uzun bir güçlendirme evresi beni bekliyor :)

3

Ağustos ayını -36.5 ile geçtim. Bugün itibariyle (16 Eylül) -41KG’ı gördüm ve devam ediyorum.

29 Ekim 2013 -45.4KG ile devam!

Kasım 2013 -49.2 KG ile devam!

dukan-amca

Aralık 2013 -51.1 KG ile devam.