Herkese merhaba, 1 Şubat tarihinde 129.9 kilo ile ciddi bir obezite vakası olarak başladığım Dukan Diyeti‘nde 1 yılı doldurdum. Diyette -52.2 KG verdim ve devam ediyorum. (Mart 2014 itibariyle)
Öncelikli hedeflerim vardı, basamak basamak bu hedeflerime tek tek ulaşmanın ve daha da ileri hedefler koyabilmenin mutluluğunu yaşıyorum. Başlangıçta 100, 95, 90, 85 ve 80 olarak hedefler oluşturdum. Artık son basamak 80 ve buna da ulaştığımda uzun bir güçlendirme ile yine sizlerle olacağım.


Bu süreç zarfında gerek siteden, gerekse de sosyal paylaşım platformları üzerinden gelen yorumlarınız ile bana yüksek bir motivasyon kaynağı oldunuz. Hayatımın bir parçası haline gelen Dukan Diyeti ile bunların hepsini başarmak çok güzel bir duygu. Başlangıçta bu kadar yüksek bir kilo ile başlamanın çok dezavantajlarını gördüm. Hantal ve üşengeç bir ruh/beden hali ile çok ağır bir yükün altına girmek özellikle kendinizi size haz veren yiyecek ve içeceklerden uzak tutmak yüksek bir irade gerektiren bir iş. Dukan Diyeti ile birlikte azim, kararlılık, irade gibi kelimelerin önemini ve değerini çok net bir şekilde anladım.

3 XL tshirt’lerden M hatta neredeyse S bedenlere inmek, özel dikim pantolonlardan normal bedenlere inebilmek kesinlikle çok özel bir mutluluk.

Pierre Dukan’a, hayatımdaki özel insanlara, okurlara, ziyaretçilere herkese sonsuz teşekkürlerimle.

dukan-amca-1

dukan-amca

Dukan Amca ile ilgili daha fazla bilgi almak için Dukan Amca kimdir yazısına göz atın.